Naši devetošolci (Ana, Maša, Pika, Justinjan, Rok, Hana) so letos pod mentorstvom učiteljice Brigite Vahen pripravili dva avtomobilčka, ki bosta v soboto, 25. 3., sodelovala na državnem tekmovanju ELASTOMOBIL v Ljubljani. Danes so jih obiskali člani novinarskega krožka, posneli nekaj fotografij in izvedeli malo več o tem projektu.

Material za avtomobilčka je prispevala šola, nekaj so ga dobili od organizatorjev. Brez elastike ne gre, zamisli, ideje, oblikovanje pa je na strani učencev. Pikina ekipa je pripravila Pišeški mlin, tako se imenuje avtomobilček, ki spominja na Gabernico, ki se zaključi z mlinom. Ko ga je Pika testirala na šolskem igrišču, je dosegel 32 m. Odlično.

Hanina ekipa ima povsem drugačen avtomobilček. Danes jim je malo nagajal in se ni hotel daleč odpeljati, a do sobote ga bodo še izboljšali. Zanimiv dizajn, na eni strani grozdje, na drugi strani kolesa napis OŠ Pišece. Srečno tudi njim.