V soboto, 1. julija, je bilo v Pišecah slovesno, saj je Turistično društvo Pišece, ki ga uspešno vodi naša nekdanja učiteljica Anica Butkovič, praznovalo 60 let delovanja. Na prireditvi, ki je potekala v domu, je sodelovala tudi naša devetošolka Ana Jagrič z igranjem na citre. Čeprav so otroci že na počitnicah, se jih je nekaj udeležilo dogodka, na katerem ni manjkalo odlične hrane in druženja. Za odlično sodelovanje turističnega krožka in naše šole z društvom, je gospa ravnateljica Nuška Ogorevc prejela zahvalo društva, predsednici društva pa podarila naše darilo. Vzgojiteljica Sandra pa jim je spekla torto. Žal pa zaradi dežja nismo mogli na odprtje poti Koraki za zdravje, znanje in sanje, ki se začenja pri Duplu in je dolga 45 minut. A jo bomo pridno preizkusili za ure športne vzgoje ali za sprehod.