V nedeljo, 3. marca, je proti Kanarskim otokom odpotovala 5-članska ekipa šole: učiteljici Sanja Štefanič in Sanja Dornik ter trije osmošolci – Kristjan Kostevc, Miha Beuc in Sanja Dvoršak. Verjamemo, da bo to zanje nepozabna dogodivščina, vse informacije, ki jih bomo prejeli od njih, pa bomo objavljali v tem članku. Le spremljajte spletno stran.

Srečno pot, ekipa!

ura – 12.00 – Naša ekipa srečno prispela na cilj.

Takole topel sprejem pa so doživeli naši na letališču. Vidimo, da bodo v dobrih rokah.

V ekipi je tudi novinar Kristjan, ki je poslan nekaj čudovitih fotografij iz aviona.

Ponedeljek, 4. marec. Naša ekipa v njihovi šoli. Kristjan nam je sporočil, da je njihova šola zelo zanimiva, predvsem pa je zelo toplo. Let je bil naporen, a so zdržali.

Obiskali so tudi vrtec.

Obiskali so tudi puščavo Dumas de Maspalomas, ki jih je navdušila.

Malo so se preizkusili tudi pri delu na njihovem vrtu. In se imeli lepo v njihovi družbi.

TOREK, 6. MAREC

Danes je bila na urniku izdelava tradicionalnega glasbila, nato pa so se učenci igrali njihove tradicionalne igre. Vmes sta imeli učiteljici Sanja Š in Sanja D sestanek z Erasmus koordinatorico in DSP-učiteljico na šoli.

Tudi ogled otoka in sprehod ob morju sta del urnika na Kanarskih otokih. Očitno je vsak dan topleje, kajti vidimo, da so že skoraj vsi v poletnih oblačilih.

Kristjan je poslal tele fotografije in zraven dopisal.

“Peščena plaža Las Cantera je v mestu Las Palmas, ki je glavno mesto. Kamnita plaža pa je v kraju Banaderos. Hrana je dobra, gostitelji zelo prijazni. Imamo se lepo.”

SREDA, 6. MAREC

Danes so naši učenci in učiteljici na plaži – učilnica na prostem. Pogovarjajo se o tem, kaj narediti z odpadki, ki jih naplavi morje.

Čeprav so daleč od Pišec, mislijo na nas. Tudi mi nanje.

Tokrat so dan preživeli na plaži s štafetnimi igrami z vodo, fanta pa sta tudi skočila v morje in se skopala.

Na delavnicah so spoznavali lokalno rastlinje in živalstvo, popoldne pa so jih družine odpeljale v mesto Arucas.