V sredo, 21. februarja, smo tudi na šoli obeležili mednarodni dan maternega jezika. Ker imamo na šoli nekaj otrok, katerih starši so se rodili drugje in njihov materni jezik ni slovenščina, smo jih pozvali, da so nam predstavili državo, jezik, posebnosti področja, od koder prihajajo starši.

V prvi triadi so Bosno predstavili Milica, Emir in Osman. Učenci so spoznali zanimiv folklorni ples, glasbo … Nato pa so naredili mini slovarček slovensko-bosanskih besed.

V drugi triadi je Moldavijo in Rusijo predstavila Aneta. Navdušila nas je z znanjem ruščine. Tudi nas je naučila nekaj ruskih besed.

V tretji triadi pa je zanimivo predstavitev Bosne pripravila Ajna. Ne le da odlično govori njihov jezik, pozna tudi veliko običajev, zanimivosti, zato smo iz prve roke izvedeli veliko zanimivega.

Fotografije sta posnela novinarja Nace in Luka B.

Mi vsi pa smo ponosni na našo slovenščino, zato se jo bomo še naprej pridno učili, brali slovensko literaturo in skrbeli, da se jezik prenaša iz roda v rod.