Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 19. oktobra, je bil za našo šolo prav poseben dan, kajti v sklopu projekta Erasmus+ smo odprli novo učno pot Zakladi Pišec, ki je plod dveletnega raziskovanja vseh na šoli. V tem projektu smo sodelovali z OŠ Tenja.

Na prireditvi, ki sta jo suvereno vodila devetošolca Nej in Tian, so se predstavili naši vrtičkarji, mladi pevci, h govoru pa sta povabila tudi gospo Matejko Gerjevič, gospo ravnateljico Nuško Ogorevc in vodjo projekta izdelave učne poti Matjaža Vrešaka. Logo za pot je narisal naš učenec Tomo Klobasa.

Nato pa so v dvorano stopili trije možje in nas povabili na pot. A ker je začelo močno deževati, nismo mogli na pravo pot, ki je dolga 2,5 km, smo pa obiskali vse postaje, ki smo jih pripravili v in pri šoli. Na koncu pa nas je v jedilnici pričakala obložena miza dobrot, ki so jih spekle naše kuharice, otroci na delavnicah in prijazne gospodinje iz kraja. Z nami je bil tudi čisto pravi vitez, ki nas je navdušil tudi z vso opremo, ki nam jo je razkazal.

Naša novinarja Urban in Niko sta posnela fotografije.

Dostopnost