V petek, 17. marca, se je naša 4-članska ekipa udeležila občinskega parlamenta v Brežicah na temo duševno zdravje otrok in mladih. Kako uspešni so bili s svojimi predlogi in diskusijo, nam povedo, ko se vrnejo. Srečno!

Novinarka Hana je povedala, da je bilo druženje z učenci še 7 osnovnih šol v Mladinskem centru Brežice zelo zabavno in zanimivo. Po uvodnem pozdravu globoške ravnateljice so bili učenci razdeljeni v 3 skupine, kjer so debatirali in iskali rešitve ter predloge za različne stvari. Hana je s svojo ekipo iskala, kaj vse pomaga pri stresu. Na koncu so izvolili dva predstavnika, ki bosta občino Brežice zastopala na državnem parlamentu v Ljubljani. Naše mlade parlamentarce je bodrila tudi gospa ravnateljica Nuška Ogorevc.