V torek, 7. februarja, smo na šoli pripravili krajšo, a zelo srčno prireditev v počastitev kulturnega praznika. Novinarja Niko in Ožbej sta posnela vse fotografije.

Voditeljski par – Kaja in Jan – sta nas popeljala po programu, kjer je bilo veliko petja, plesa, gledališča, lutk … Pevski zbor nam je zapel himno, o čeveljčkih so peli otroci iz prepevalnice (mentor Dejan Jerončič), Alina nam je predstavila pesem Kultura ni frizura, Ana nas je očarala z igranjem na citre, pevski zbor je zapel pesem Pesniku Prešernu, Alina in Lana sta nas navdušili s plesno točko, otroci iz lutkovnega krožka (mentorici Tanja Culetto in Sanja Štefanič) pa s čudovito predstavo o tem, kako se moramo pogovarjati, če hočemo rešiti probleme. Nasmejali pa so nas tudi devetošolci, ki so predstavili sodobno Urško (Andrej Rozman Roza), ki so ji všeč fantje na motorju. Rok in Pika sta odigrala glavni vlogi. Na koncu pa nas je pozdravila in vse nastopajoče pohvalila tudi gospa ravnateljica Nuška, ki je poudarila, da moramo biti hvaležni za vse, kar imamo, hkrati pa imeti malo kulture vsak dan v letu. Na koncu smo bili vsi enotni – program je bil res čudovit, srčen, topel, otroški, prisrčen.

Lep, sončen, topel, prijazen … kulturno obarvan 8. februar želimo tudi vsem vam.