Ker se bližajo informativni dnevi in vpisi v srednje šole, so danes naše devetošolce obiskali trije gimnazijci – Sara, Ivana in Janž, ki so bili tudi naši učenci. Ujeli smo jih v zanimivem pogovoru. Kaj vse so izvedeli o gimnaziji, pa nam bo povedala novinarka Barbara.

Predstavili so gimnazijo, projekte, proste ure – po navadi jih imajo zjutraj pred poukom ali po koncu pouka. Glede malic smo izvedeli, da imajo možnost izbire tople ali hladne malice. Poučevanje je povsem drugače kot pri nas. Težave se pojavijo, če dijaki nimajo dobre osnove. Na začetku leta dobijo vse informacije za celo šolsko leto (ocene pisnih preizkusov …). V razredu je lahko od 21 do 30 dijakov. Dijaki imajo možnost sodelovanja v projektih. Obstaja tudi športni oddelek.

Barbara meni, da v gimnazijo ne bi šla. Profesorji posredujejo veliko snovi vsako uro, preveč je testov, veliko dela tudi doma. Je pa kar nekaj njenih sošolcev, ki se bodo verjetno odločili za gimnazijo.