V četrtek, 5. 1., je z delom pri nas začel vzgojitelj Boštjan Imenšek. Boštanj živi v Šmarju pri Jelšah in trenutno pomaga učiteljici Karmen v prvem in drugem razredu.

Novinarka Barbara mu je zastavila naslednja vprašanja:

Kaj vas je navdušilo, da ste sprejeli delo pri nas?

Urejenost šole in okolice, majhnost šole, prijazen kolektiv.

Zakaj ste se odločili za delo z mlajšimi otroki in ne starejšimi?

Otroci so naša prihodnost.

Kdo vas je navdušil za delo vzgojitelja?

Menim, da je vzgoja relativna. Po nekem razumu je lepa in uspešna, a tudi pomembna.

Kje ste že službovali in koliko časa?

Vrtec Šmarje pri Jelšah, 6 let. Opravljal sem tudi počitniška dela (dostava kruha, čiščenje …). Delal sem tudi v zasebnem vrtcu Rečica ob Savinji.

Kaj vas pri delu vzgojitelja navdušuje in kaj vam dela težave?

Ker so nekateri otroci mirni, drugi bolj “divji”, se je treba bolj posvetiti ta drugim, da lahko delo steče. Navdih je domišljija otrok, odkritost, nepredvidljivost.

Kako se vam zdijo prvi dnevi dela pri nas?

Zelo lepi, lepo sem bil sprejet in na splošno je vse tako, kot mora biti. Sem zadovoljen.

Kakšni so vaši hobiji?

Zelo rad gledam filme in poslušam glasbo. Igram kitaro. Zbiram gramofonske plošče.

Hvala lepa, Boštjan, da ste si vzeli čas.