V torek, 20. 9., smo dobili spet eno novo pridobitev pri šoli in vrtcu – knjigobežnico. Šolska novinarka Pika je takole zapisala:

Občina Brežice se med drugim ponaša tudi z nazivom Branju prijazna občina. Zaradi tega so na številnih lokacijah v občini postavljene knjigobežnice, ki omogočajo brezplačno izmenjavo knjig med ljudmi. Knjigobežnica deluje na izmenjavi knjig, tako da iz nje vzameš eno knjigo in vanjo daš eno knjigo (narediš izmenjavo), vse pa so tudi postavljene na zanimivih lokacijah. V sklopu ETM (evropski teden mobilnosti) so nas danes obiskali gospe iz Knjižnice Brežice in našo knjigobežnico opremile z odpisanimi knjigami Knjižnice Brežice. In ker je evropski teden mobilnosti, sta nas obiskali z električnim avtomobilom, ki je trajnostno prevozno sredstvo.