V sredo, 15. 6., je zadnji šolski dan za naše devetošolce. Zjutraj so jih v jedilnici pričakale osmrtnice, četrto šolsko uro pa so ključ predali osmošolcem. Zanje so pripravili kar nekaj izzivov, ki so jih naši bodoči devetošolci z odliko opravili. Občinstvo je bilo navdušeno.

Po kosilu pa še dve tekmi. Devetošolci so se pomerili proti delavcem šole v nogometu in odbojki. Gospa ravnateljica Nuška je vsem zaželela dobro tekmo, fair play … in igra se je začela. Rezultat v nogometu pa izenačen. 2 : 2.
Napeto je bilo tudi na tekmi odbojke. Za nagrado – borbenost in lepo tekmo – so si vsi zaslužili bon – sladoled.
Sicer pa niti ni pomembno, kdo je zmagovalec. To smo kar vsi. Devetošolci, ker so uspešno zaključili šolsko leto in šolanje v Pišecah, pa tudi vsi ostali, ki že nestrpno pričakujemo počitnice.

Našim devetošolcem pa želimo veliko uspeha tudi v srednjih šolah, kamor odhajajo. Verjamemo, da bodo spomini na Pišece prijetni, da se bodo radi spominjali vseh lepih dogodivščin, ki so jih doživeli, da bodo ostali prijatelji … Srečno, ekipa 9!