V četrtek, 10. marca, je Vrtec pri OŠ Maksa Pleteršnika Pišece na obisk povabil gospoda župana Ivana Molana. Žal se zaradi obveznosti obiska ni mogel udeležiti, je pa k nam prišla gospa Mila Levec, podžupanja Občine Brežice. Ker so otroci iz vrtca in njihove vzgojiteljice (Ana, Blanka, Nina, Nina, Sanja, Sandra) pripravili zanimiv projekt na temo Pišec v obliki razstave na prostem, so se vsi skupaj podali na pot po pločniku do vaškega kozolca, kjer je glavni del razstave. Prireditve, ki se je zgodila pod kozolcem, so se udeležili tudi predstavniki lokalnih društev in gospa ravnateljica Nuška Ogorevc, ki je vsak dan znova ponosna na vse nas – male in velike otroke, ki skupaj ustvarjamo pri Maksu. Otroci so zapeli pesmico in zaplesali. Plesno razpoložena je bila tudi gospa Mila, ki se je hitro pridružila otrokom pri plesu. Pa tudi sicer so ji imeli otroci veliko za povedati. Z veseljem je prisluhnila njihovim zgodbam. Otroci so ji podarili sliko, ki bo krasila županovo pisarno. Pod kozolcem so se vsi tudi malo posladkali in okrepčali ter naredili eno skupinsko fotografijo. Gospe podžupanji so naročili, naj le povabi gospoda župana, da si vzame čas za razstavo, pa tudi sama je dobila nalogo, da si ogleda njihove umetnine še pri cerkvi.

Hana Plevnik in Nika Pikelc