Unesco projektni teden smo zaključili z naravoslovnim dnem.

Prvo- in drugošolci so se preoblekli v kuharje in pripravljali jabolčne dobrote.

Učenci do 3. do 6. razreda so obiskali biodinamično kmetijo Černelič v Dečnem selu, po vrnitvi nazaj v šolo pa imeli delavnico Garden art oziroma izdelovali okraske iz semen.

Novinarji Niko, Urban in Kaja so takole zapisali o obisku kmetije:

Na kmetiji Černelič smo videli krave z rogovi, ki so bile zelo lepe in velike. Sledil je ogled različnih strojev. Videli smo veliko rastlinjakov z zelenjavo. Poskusili smo tudi čili, ki je zelo pekoč. Imajo tudi veliko kokoši. Bilo je zelo zanimivo in poučno.

Učenci 5. in 6. razreda so se lotili izdelkov iz semen.

Sedmo-, osmo- in devetošolci pa so odšli kožuhat na kmetijo Dominik v Dečno selo. Tudi fižola so se lotili.

Za nami je pester, zanimiv, poučen, drugačen teden, kot bi bil, če bi se samo učili in sedeli v šolskih klopeh. Zdaj pa na prve zaslužene počitnice. Hura!