Sredino zoom uro je učencem prvega in drugega razreda popestril gospod Boštjan Kolar, saj se je v živo javil iz Posavskega muzeja Brežice.

Učenci se učijo o življenju nekoč, zato jih je učiteljica Katja pozvala, da pobrskajo po hiši, podstrešju in najdejo najstarejši predmet pri hiši.

Tako smo lahko preko zooma videli likalnik, petrolejko, puško, fračo, posodo za hrano, star stol, stroj za rezanje mesa, uro … Učenci so predstavili svoje predmete, njihovo starost, zakaj se uporabljajo oz. so se uporabljali, čigavi so bili …

Nato pa nas je Boštjan popeljal po različnih razstavah:

• izvedeli smo, kako so si včasih svetili
  • kako so si ženske urejale pričeske
  • kako so kuhali
  • kaj vse so kovači potrebovali za izdelavo svojih izdelkov
  • kako so praznovali koline, rojstne dneve, poroke
  • kako so izdelovali oblačila iz lanu
  • s čim so se otroci igrali
  • kako so prišli do vode, kako in kdaj so se umivali

Vmes so deževala vprašanja otrok, na katera je Boštjan poznal vse odgovore.

Zaključili pa so uro s spoznanjem, da nam je danes prav vse lahko: s klikom na računalnik se vidimo, slišimo, odpremo pipo in že steče topla ali hladna voda … Ja, življenje danes je res drugačno, zato moramo ceniti vse to, kar imamo. PREDVSEM DOBRE ODNOSE, LEPE IN TOPLE BESEDE, KAKŠEN OBJEM, ČEPRAV ZAENKRAT LE NA DALJAVO.

Hvala lepa Boštjanu za prijetno in koristno druženje, mami Andreji za pomoč pri izvedbi, predvsem pa pohvala otrokom, ker so res zelo lepo sodelovali pri uri in upoštevali naš spletni bonton.