Čeprav učenci od 1. do 4. razreda danes niso imeli kulturnega dne, so bili kulturno aktivni.

Učenci prvega in drugega razreda so preizkusili v kvizu in pokazali odlično znanje. Z učiteljicami Urško, Katjo in Alenko so se dobili v popoldanskem času, kajti po kosilu je bilo treba izkoristiti čas na snegu.

Učenci 3. in 4. razreda (učiteljica Romana) pa so deklamirali pesmice priljubljenih avtorjev. Tretješolci so lahko izbirali med dvema pesmicama (BRANJE – Tone Pavček, TIHI OCEAN – Bina Štampe Žmavc), četrtošolci pa med Čistuni (Bina Štampe Žmavc) in Mlekom (Andrej Rozman). Zaključili pa uro z rimami.

Tudi učenci 3., 4. in 5. razreda so se v popoldanskem času preizkusili v kvizu na temo kulture in zablesteli. Res škoda, da Maks Pleteršnik ni več med nami, danes bi cvetel od ponosa – pišeški učenci so zakon!