Torkov dan, 20. 10., je bil v prvem in drugem razredu posvečen čebelicam. Po jutranji pripravi zdrave energijske tablice (ovseni kosmiči, med, arašidovo maslo, mleko) in zajtrku so se učenci podali peš do čebelnjaka pri Pleteršnikovi domačiji, kjer sta jih pričakala dva gospoda čebelarja – Andrej Sotelšek in Dominik Kosi.

Čeprav čebelic ni bilo na vidiku, sta otrokom povedala ogromno zanimivih in koristnih informacij o čebelicah. Tako smo izvedeli, zakaj so pomembne, kdo je njihov najhujši sovražnik, zakaj je med koristen … S seboj sta imela tudi posebno obleko, satnice, vosek ..

Pozorno so ju poslušali, obljubili, da bodo skrbeli za čebelice, pridno uživali med, skrbeli za svoje zdravje …

ZAHVALJUJEMO SE OBEMA ČEBELARJEMA, KI STA RES ČEBELARJA PO SRCU, KAJTI VZELA STA SI ČAS IN NAM POPESTRILA DAN.

Učenci pa so se vrnili v šolske klopi, vzeli čopiče v roke in izdelali panjske končnice.

Po kosilu so poskusili svoje energijske bombice, nato pa stekli na igrišče in energijo sproščali na svežem zraku.

Učence 3., 4. in 5. razreda pa smo ujeli pri pouku. Tretji- in četrtošolci so se ukvarjali z listi. Nastale so različne živali.

Dragi naši prijatelji od 6. do 9. razreda! Lepo vas vsi pozdravljamo. Pogrešamo vas!