V teh dneh se velikokrat v vlogi učiteljev znajdejo starši otrok. Slišimo in vidimo, da jim gre tudi to dobro od rok. Otroci so na svoje starše v teh dneh upravičeno ponosni, vse pohvale staršem pa tudi s strani nas učiteljev in gospe ravnateljice Nuške.

V pomoč Lanu pri izvedli naloge sta priskočila ne le ati, temveč tudi brat Nik. Takole so povedali …

“Naloga za LUM je bila narediti izdelek v 3D-obliki in tema – kaj bi izboljšali v svojem kraju.

Naloge so se lotili vsi fantje pri hiši (Lan, ati in brat Nik).

Ker aplikacije 3D-slikar nismo ravno vešči, smo se vsi učili.

Naredili so kozolec – enokapnico, na katerem je sončna elektrarna, s pomočjo katere bi pripomogli k manjši onesnaženosti ozračja. Pod kozolcem pa bi shranjevali hrano za živali.

Torej na list se je narisal kozolec  – le-tega se je skeniralo in uvozilo v program 3D-slikar.  Sledilo je risanje ozadja in uvozil določene fotografije iz spleta (živali, elektrarna).

Nato pa so se o vsem tem postopku, preko videokonference, pogovorili tudi z učiteljico Tanjo.”

Verjamemo, da je bila učiteljica Tanja navdušena nad izdelkom.

In tako se doma vsak dan kaj novega naučimo vsi – ati, mami, brat in jaz. COOL!