Vsaka mama je prava mama. Dana za srečo in na veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje. Tako je zapisal Tone Pavček.

In ker so v teh dneh mamice naših učencev še posebej skrbne, v veliko pomoč otrokom, smo se odločili, da se jim vsaj malo zahvalimo na takšen način, s fotografijo in nekaj lepimi mislimi. Bravo, učenci, poslali ste res čudovite fotografije, še lepše pa so misli ali izdelki, ki sodijo zraven. V sredo, ko praznujemo materinski dan, pa jih le stisnite, naredite kaj lepega zanje, jim podarite nasmeh … Čestitke ob prazniku pa pošiljamo tudi našim učiteljicam mamicam, ki poleg dela s svojimi otroki pridno pripravljajo naloge tudi za vse vas.

ERIK je poleg fotografije pripel tole pesem

Mama je ena sama,
prva radost je mama,
prvi spev nina-nana,
prva beseda: mama!

Dajmo vse rože mami,
dajmo vsa sonca mami,
pesem, ki v nas se drami,
dajmo, zapojmo mami:

naj ne ostane brez mame
nihče na širnem svetu,
naj žive naše mame,
mame – najlepše na svetu!

Čudežna beseda mama razložiti se ne da, zna jo le zašepetati glas otroškega srca! LUCIO S SVOJO MAMO

JULIJA ANA pravi za svojo mamico, da je najboljša na svetu. Obožuje jo … in jo ima zelo rada.

Moja mami je zelo prijazna, vse, kar sem hotel, mi je naredila. Zelo vesel sem,da jo imam, zato upam, da bom z mamico še preživel veliko trenutkov. LAN

Moja mami je najboljša mami, čeprav smo jo danes jezili. Po moje nas ima še vedno rada. Če ne bi bilo mamice, ne vem, če bi šlo sploh dalje. KAJA

Moja mami mi je kot najboljša prijateljica. Imam jo najrajši na celem svetu, lahko ji zaupam vse. Včasih se skregava zaradi brezveznih stvari, ampak na koncu se vedno pobotava, tako je vedno med mamo in hčerko. Skupaj se zabavava in vedno se lahko ena na drugo zaneseva. V prostem času se igrava družabne igre ali pa igro na telefonu (WOW), gledava filme skupaj ali pa serije (Komisar Rex,…), tudi kuhava, pečeva ali pa pogovarjava. In kjer koli sva, se vedno zabavava. Majko, volim te najviše na svijetu.  LEJA

Moja mami je zelo prijazna, mi pomaga, ko rabim pomoč.  MIHAEL

LAN pa je poleg fotografije poslal še svoj izdelek za mamico.

Tudi LARISA IN TEJA sta razveselili svojo mamico z izdelki.

O svoji mamici mislim oz. vem, da je zelo prijazna, veliko stvari mi pomaga in zato jo imam tudi zelo rada  LANA

KRISTJAN sporoča, da ima svojo mamico neizmerno rad.

ANJA ima svojo mamico tudi zelo rada in ji je naredila tole.

Svojo mamico pa NACE IN OŽBEJ nista obdarila le s čudovitimi izdelki, temveč tudi s poljubi, bravo, fanta!

TIM IN NIK sta tudi presenetila svojo mamico z risbicama.

LARISA IN TEJA sta namesto mamice spekle palačinke, bravo, punci, dober tek!

Tole je pa HANIN izdelek za mamico Alenko.

Tudi INA ima svojo mamico rada do Lune in nazaj. Pa še njen čudovit izdelek. Bravo, Ina, tako se to dela!

Tudi ZALA sporoča, da zelo uživa v družbi svoje mamice.

ANETA s svojo mamico in izdelki zanjo.

VESELI BOMO ŠE KAKŠNE FOTOGRAFIJE. MAMICE, VE PA LE BODITE PONOSNE NA SVOJE OTROKE!