V ponedeljek, 10. 2., so se učenci 6. razreda z razredničarko Brigito in učiteljico gospodinjstva Urško odpravili na kmetijo Plevnik. Tam jih je pričakala vedno nasmejana gospa Milka, mama hišnika Vlada in babica šestošolke Hane. Postregla jih je s samimi domačimi dobrotami, potem pa so šli v akcijo. Pripraviti je bilo treba čisto pravi domači jabolčni štrudl. Justinjan je pridno zapisoval vse, kar je gospa Milka povedala in pokazala, sošolci pa so se preizkusili v pomivanju posode, lupljenju jabolk, valjanju testa … najbolj veseli pa so bili, ko so svoj štrudl lahko tudi pojedli.

Hvala gospe Milki za vse koristne nasvete, ki jih je delila z njimi, predvsem pa za veliko srce, ki ga gospa Milka ima. In to ne občutijo le njeni otroci in vnuki, to so lahko občutili vsi, ki so bili danes v njeni družbi, tudi gospa ravnateljica se jim je pridružila.