V ponedeljek, 10. 2., smo nov šolski teden začeli v znamenju kulture. Po malici smo uvod v delavnice počastili s himno in kratkim programom, nato pa se razdelili v 4 delavnice, v katerih so ustvarjali le učenci od 5. do 9. razreda.

Mojstri in mojstrice poezije so se preizkusili v haiku poeziji. Njihove umetnine krasijo stene jedilnice.

Učiteljici Tanja in Maja sta se z učenci potepali po Pišecah, obiskali kulturne znamenitosti kraja, se ustavili v cerkvi, na Pleteršnikovi domačiji …

Glasbeno ustvarjalni učenci so Prešernove pesmi uglasbili v rock, rap in narodnozabavni različici.

Šestošolci pa so se odpravili na kmetijo Plevnik, kjer so pekli jabolčni “štrudl” ob pomoči gospodinje gospe Milke Plevnik. Ne le da so se veliko naučili, pokazali so tudi veliko mero kulturnega obnašanja.

“Štrudl” pa je bil tako in tako za prste polizat. Bravo, šestošolci!

Najmlajši učenci so se po kosilu odpeljali v Brežice na potep po Posavskem muzeju Brežice, si ogledali zelo zanimive prostore, predmete, izvedeli veliko zanimivega, nato pa se preizkusili v dveh delavnicah s črepinjami in medaljoni, se oblekli celo v viteze … Res zabavno.

In tako smo preživeli KULTURNO OBARVANI PONEDELJEK in s tem obeležili naš kulturni praznik.

Zdaj pa prešerno naprej do novih zmag in izzivov. A ne pozabimo na kulturno obnašanje še naprej!