V ponedeljek, 24. 6., smo na OŠ Maksa Pleteršnika Pišece imeli posebnega glasbenega gosta. Na prireditvi, ki sta jo vodili petošolki Pika in Tinkara, smo obeležili dan državnosti, nato pa slišali za vse uspehe, ki jih v letošnjem šolskem letu res ni manjkalo. Poleg kopice priznanj na različnih tekmovanjih se je naša ekipa Malih sivih celic prebila v drugi krog tekmovanja, uspešno smo izpeljali Unesco tabor, bili odlični na glasbenem in folklornem parketu, čisto na koncu pa dobili še naj učiteljico Anico Butkovič. Za čisto sveže glasbeno presenečenje pa je poskrbel Matevž Derenda, ki je samo za našo naj učiteljico zapel Za prijatelje si je treba čas uzet. Zraven smo se mu pridružili tudi vsi učenci in delavci šole. Prireditev je popestrila tudi gledališka skupina, za novo presenečenje pa je poskrbela gospa ravnateljica Nuška Ogorevc, ko nam je povedala, da smo postali še kulturna šola. S solzami v očeh smo se poslovili od naše učiteljice Anice Butkovič, ki odhaja v pokoj, a je obljubila, da bo z nami še sodelovala. Za vse je pripravila odlično torto, ki smo jo z užitkom pojedli. Samo še stisk roke, objem … in smo odšli, počitnicam naproti. Za nami je pestro, čudovito, nepozabno šolsko leto 2018/2019. Lepo poletje tudi vsem vam!

foto galerija

Janž in Aljaž, OŠ Maksa Pleteršnika Pišece