Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 18. aprila, bo na šoli pestro, zanimivo in poučno, kajti čaka nas veliko dela. Če nam vreme ne bo preveč nagajalo, bomo veliko dela postorili tudi okoli šole, sicer pa nas čaka veliko zanimivih delavnic tudi v šoli. In kaj bomo počeli?

Uredili in zasadili bi radi semena in sadike na zelenjavni vrt, uredili in dosadili kakšno novo zelišče na zeliščni vrt, hkrati pa posadili rože v korita, ki krasijo vhod v našo šolo. Radi bi se naučili kaj novega o kolobarjenju, dobrih sosedih na vrtu, kompostniku …

Tudi pri čebelnjaku, ki stoji pri Pleteršnikovi domačiji, bi radi uredili gredico z medovitimi rastlinami.

cof

Pripravili bomo smerokaze, ki bodo nakazali pot do vseh naših vrtov, hkrati pa prvič uporabili 3D-printer in izdelali prve modelčke za piškote, mila …

Zelo bo dišalo po šolskih hodnikih, kajti poleg slovenskih jedi (pehtranova potica, namazi z zelišči, šparglji, piškoti …) se bodo pripravljale tudi kanarske (gofio, kanarska solata, empanade …).

Ena skupina se bo ukvarjala z drevesi, spet drugi bodo pripravljali strip na temo Vrtnega palčka …

Ob pol petih pa se spet dobimo v šoli, kjer bo najprej krajše predavanje naše učiteljice Tanje Culetto, sledi predstavitev Erasmus izmenjave na Kanarskih otokih … Na koncu pa druženje ob hrani. Tudi na jurjevanje ne bomo pozabili, kajti pred šolo se bodo postregla tudi jajca.

Kljub hladnemu vremenu si bomo naredili en čudovit dan. Vljudno vabljeni, da se nam pridružite tudi vi, dragi starši in krajani

Dostopnost