Člani novinarskega krožka in izbirnega predmeta šolsko novinarstvo smo se v petek, 29. marca, odpravili na ogled medijske hiše POP TV. Najprej se moramo zahvaliti družini Aline in Tiana Ogorevca, kajti njun stric nam je pomagal pri prijavi za ogled. Preden smo stopili skozi glavna vrata medijske hiše, smo zavili v bife ob vhodu, kjer so nas sorodniki Zale Krulc počastili z limonado in cedevito.

Potem pa sta nas pričakala gospa Ula in gospod Alen in nas popeljala v studio, kjer se bo snemala oddaja Slovenija ima talent. Izvedeli smo veliko o tem, koliko ljudi pripravlja sceno, koliko kamer je potrebnih, koliko ljudi skrbi za lučke … V hiši je zaposleno kar 500 ljudi.

Na hodniku do drugega studia smo ujeli Anamarijo Ficko, nato pa odšli v studio, kjer se snema oddaja 24 ur.

Pokukali smo tudi v studio oddaje SVET.

Obiskal nas je tudi gospod Saša Kene in nam podaril sladoled. Še eno presenečenje. Malo smo poklepetali z njim in ga povabili v šolo.

Polni lepih in nepozabnih vtisov smo se odpravili v mesto na pico v picerijo Foculus. Ker nam je nekaj pic ostalo, smo sklenili, da jih podarimo brezdomcem. Bravo, otroci, zelo lepo od vas.

Potem pa je sledilo še eno presenečenje. Gospod župan Janković nam je omogočil brezplačen prevoz z vzpenjačo na grad. Spet nova in nepozabna dogodivščina.

Pred odhodom domov smo imeli še malo prostega časa za nakup spominkov, kakšne igračke … Ob dveh pa nas je že čakal bus.

Kljub gneči na cesti smo se pravočasno vrnili v Pišece. Vsi smo mnenja, da je to za nas poseben dan, ki ga bomo dolgo imeli v lepem spominu. Pridno bomo pisali članke in fotografirali še naprej.

Hvala gospe ravnateljici, ker nam je omogočila prevoz z avtobusom. Mi pa smo pridno zbirali cel teden star papir.