V četrtek, 7. marca, smo se vsi zbrali v jedilnici po kosilu. Za uvod sta nam malo zapela in zaigrala učitelja Matjaž in Boštjan, nato pa je učiteljica Tanja Plevnik razložila, zakaj smo se zbrali vsi skupaj. Učenke izbirnega predmeta likovno snovanje so si izbrale znane/neznane/že pozabljene ženske, ki so bile zelo uspešne vsaka na svojem področju, in naredile portrete. Učenke Anja, Ajna, Julija, Aneta, Kaja, Larisa, Nina so predstavila vsaka svojo žensko, nato pa smo si ogledali razstavo. Čudovito.

Ženske s portretov so: Maja Šivec, Gerty Cori, Luisa Pesjak, Tatiana Tibuleac, Maruša Bradač, Kristina Gorišek, Dušana Šanet Kanoni.

Nato pa je gospa ravnateljica Nuška Ogorevc najavila še eno izjemno novico za našo šolo in predstavila naše tri fante iz 7. razreda (mentorica Katja Kobe), ki so s svojim filmčkom o miru navdušili Unesco občinstvo in se kot edina slovenska šola uvrstili med 20 najboljših. Držimo pesti, da pridejo med top 3.

Fotografije sta posneli novinarki Izabela in Ina.