V ponedeljek, 18. decembra, so imeli učenci 8. razreda govorni nastop za kar dva predmeta. Eno oceno so bili pri pouku geografije, drugo pri angleščini. Pred tedni jih je namreč obiskala gospa Corbie Phillips, ki živi v Pišecah in jim predstavila državo, kjer se je rodila in obiskovala šolo, nato pa se preselila v Veliko Britanijo. Žal danes ni mogla biti z nami, da bi poskusila južnoafriški čaj, ki smo ga pili z mlekom, in malvo, južnoafriško sladico, ki so jo spekle naše punce. Učenci so veliko zanimivega povedali o tej državi, hkrati pa dokazali, da se s skupnimi močmi vse naredi veliko lepše in bolje, kot če moraš vse sam. Oba plakata bosta razstavljena spodaj v jedilnici, da si jih lahko ogledajo tudi drugi učenci. Vse pohvale, osmošolci.