Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je  v veljavi nov S K L E P  o določitvi cen programov predšolske vzgoje v vrtcih Občine Brežice

Sklep o določitvi cen programov predšolske vzgoje v vrtcih Občine Brežice je objavljen v Uradnem listu RS, št. 602-0001/2023 (https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2023-01-1936/sklep-o-dolocitvi-cen-programov-predsolske-vzgoje-v-vrtcih-obcine-brezice)

Novost: V primeru daljše odsotnosti otroka iz vrtca zaradi bolezni – nad 20 delovnih dni, lahko starši uveljavljajo rezervacijo zaradi bolezni. Starši lahko uveljavijo to ugodnost za največ 90 koledarskih dni skupaj v koledarskem letu. Za čas odsotnosti starši plačajo 30 % njim določenega dohodkovnega razreda. V tej višini plačila staršev je strošek neporabljenih živil že odštet. Za uveljavitev rezervacije zaradi bolezni morajo starši predložiti vrtcu zdravniško potrdilo najkasneje v roku 5 dni po zaključku odsotnosti. Vrtec je zavezan, da ima pri mesečnem obračunu vse ustrezne dokumente, ki so podlaga za uveljavitev bolniške rezervacije.

Želimo vam prijetne počitniške dni!