V torek, 23. maja, smo imeli na šoli poseben obisk. Ema iz Kozjanskega parka je s seboj pripeljala dve Unesco dami – Jing Fang in Francesco Bampa, z Unesco sedeža v Benetkah. Pri nas sta želela videti, katere Unesco projekte in aktivnosti izvajamo na šoli. Ker je bil danes glavni jezik angleščina, smo potrebovali vodiče v angleškem jeziku. In tako so se v novi vlogi znašli Tian, Aleks in Barbara. Po kratkem programu v jedilnici (folklora, zbor, pozdrav ravnateljice) smo se podali po šoli, jima predstavili Unesco tabore, projekt Moder stol, igro Postrizi Maksovo frizuro, izdelavo herbarija, šolski vrt, učilnico na prostem … Tudi v vrtec sta zavili, na koncu pa smo dopoldne zaključili v zbornici s kosilom. Gostji sta bili navdušeni nad vsem, kar sta pri nas videli in doživeli in z veseljem bomo sodelovali še naprej. Pohvale pa tokrat našim učencem, ki so dokazali, da so odlični gostitelji tudi v angleščini. Vse fotografije je posnel novinar Nej.