V sredo, 15. marca, se je kar 27 učencev iz OPB odpravilo na potep v Brežice. Ob enih smo sedli na redno linijo avtobusa. Prva postaja – vodovodni stolp. Pričakala nas je vodička Anja Medved in nam na zanimiv način predstavila stolp, preteklost, sedanjost … Šteli smo stopnice navzgor, premagali strah pred višino, si ogledali mesto z vrha … Bilo je super, le malo preveč vetrovno. Druga postaja – Posavski muzej Brežice in delavnica izdelave srčka, kajti smo v času Gregorjevega in to sodi zraven. Malo še tekanja pred prihodom avtobusa in povratek v Pišece ob 16. uri. HVALA GOSPE RAVNATELJICI NUŠKI, ki nam je omogočila to izkušnjo, stroške delavnice in vodenja pa krije šolski sklad.

Fotografije so posneli šolski novinarji: Ina, Izabela, Lukas, Nace, Alina, Lana, Julija Ana, Bojan.