Skoči na glavno vsebino

V petek, 11. 11., se je 5 učencev naše šole (Lan, Mihael, Tinkara, Ana in Pika) z učiteljem Matjažem in ostalimi predstavniki šol v naši občini odpravilo z avtobusom proti Ljubljani. Obiskali so DRŽAVNI ZBOR RS, kjer jih je pričakala poslanka iz Krškega ga. Tamara Vonta. S seboj so nosili tudi moder stol – izdelek našega šolskega Unesco projekta -, ki so ga nameravali predati predsednici ge. Urški Klakočar Zupančič. Žal je bila odsotna, zato so ga predali ge. Vonta. Najbolj pa je ta moder stol požel zanimanje mimoidočih Ljubljančanov, ki so se čudili, zakaj pišeški fant nosi stol po mestu. Predaja in sporočilo je imelo posebno težo, zato je bil tudi trenutek čudovit in nepozaben.

Sledil je še ogled Hiše Evropske unije, ki je postregel tudi z zanimivimi informacijami in ogledom.

Polni lepih vtisov so se vrnili domov, kaj več nam zaupajo, ko se spet vidimo v šoli.

Za fotografije sta poskrbela učitelj Matjaž in novinarka Pika.

Dostopnost