Šolski novinar Nej se je udeležil mednarodnega badminton turnirja v Mokronogu in takole povzel dogajanje v dvorani:

V petek, 2. 9., smo se jaz, Mihael in Anej (vsi člani BK Pišece) odpravili v Mokronog. Tja nismo šli pohajkovat, ampak igrat badminton.

Ko smo prispeli, smo se razpakirali in se pripravili za ogrevanje. Mednarodni turnir v badmintonu, na katerem so sodelovali tekmovalci iz sosednjih držav, celo iz Anglije, se je začel ob 9. uri.

Čeprav prvih tekem nismo zmagali, nismo obupali. Žreb je določil, da sem igral proti sošolcu Aneju. Igra je bila napeta, a na koncu sem bil malo boljši in zmagal z 2 : 0.

Pomerili pa smo se tudi s tujimi tekmovalci. Sam sem dobil za nasprotnika Italijana. Začetek je bil obetaven, a ko se je Italijan razigral, nisem imel več možnosti za zmago. Tudi Anej in Mihael sta izgubila.

Po turnirju smo se odpravili v restavracijo in si privoščili pico, hamburger, čevapčiče. Badminton pa bomo pridno trenirali še naprej.