V lanskem šolskem letu smo sodelovali v Unesco projektu Moj jezik, tvoj jezik, in sicer učiteljica Urška Tomše z opb in učiteljica Tanja Plevnik z učenci 9. razreda (v sklopu likovnega pouka). Učenci so morali prebrati pesem v romskem in slovenskem jeziku in na podlagi te pesmi izdelati didaktično igro. Opb-jevci so naredili igro SPOMIN, devetošolci pa ACTIVITY. In ravno ACTIVITY je bila najbolj izvirna igra, nagrada pa čudovita Mojca Pokraculja v obeh jezikih (slovenskem in romskem). Učitelji smo takoj preizkusili igro kot uvodno motivacijo za delo – se zabavali in se naučili kakšno novo besedo. Čestitke torej bivšim devetošolcem, ki jim ob tej priložnosti zaželimo čudovito potovanje na šolskih poteh srednješolskih učnih ustanov.