V četrtek, 14. 4., smo imeli naravoslovni dan, pri katerem sodelujejo tudi naši gostje iz OŠ Tenja. Delavnice smo izvedli na šoli, nekaj pa tudi na terenu.

Otroci iz vrtca so pripravili sadno sliko narave. Prvo- in drugošolci so pripravili zdrav namaz iz sira, česna, majoneze, jajc in poslikali kozarce. Naredili so mavrične ribice iz sadja.

Tretje- in četrtošolci so pripravili ribjo pico, ribje sonce z blitvo solato in zvitke s špinačo in domačo tatarsko.

Peto- in šestošolci so izdelovali hotele za žuželke.

Sedmošolci so se prelevili v raziskovalce in iskali informacije na terenu o živih bitjih v vodi in ob njej. Pri tem jim je pomagala tudi upokojena učiteljica Anica Butkovič, ki je prava zakladnica znanja.

Osmošolci so merili pretok Gabernice in naredili filmček v programu iMovie o vodah v naši okolici.

Devetošolci so imeli na urniku hidrogeografijo, nato pa se podali po Pišecah in preizkušali aplikacijo Misija Pišece.

Preživeli smo čudovit dan, več na prostem kot v učilnici, na svežem zraku, ob toplem vremenu. Na koncu smo predstavili svoje delo drug drugim in se posladkali z vsemi dobrotami, ki so jih pripravili učenci od 1. do 4. v sklopu projekta Večerja.

Naši učitelji pa so naše goste popoldne odpeljali še na ogled Eko muzeja v Žalec.