V četrtek, 7. 4., so se učenci od 5. do 9. razreda potepali po Krškem. Šolska novinarka Kaja je takole strnila vtise kulturnega dne, za fotografije pa sta poskrbela šolska novinarja Ožbej in Niko.

“Najprej smo se odpravili v veliko dvorano Kulturnega doma v Krškem. Ogledali smo si predstavo Reformatorja na odru (Nik Škrlec in Boštjan Gorenc Pižama). Predstava je bila zanimiva, s humorističnimi vložki. Po predstavi smo se peš odpravili do Valvasorjeve knjižnice, kjer smo se razdelili v dve skupini. Eni so si ogledali razstavo o speedwayju, ostali pa baročno kapucinsko knjižnico. Nato smo se zamenjali. Za zaključek smo odšli še v Inkubator za podjetja, kjer nam je gospa predstavila svojo podjetniško pot in kaj počnejo pri njih. Dan je bil zanimiv, poučen, predvsem pa smo si lahko privoščili tudi kepico sladoleda.”