V ponedeljek, 4. aprila, je učence 7., 8. in 9. razreda pri pouku angleščine in geografije obiskal brazilski nogometaš Enzo, ki trenutno igra v Krškem. 19-letni športnik je v Sloveniji šele od februarja letos, a mu je všeč pri nas, posebej narava, le malo mu je hladno, ko temperature padejo.

Izvedeli smo, da živi v Riu, kjer je 16 mio. ljudi, šolo je končal pri 15. letih in se posvetil nogometu, šolo pa dokončal na daljavo. Pokazal nam je tipične brazilske jedi, Amazonski gozd, revne četrti Brazilije, znamenitosti Ria … Da je spreten z žogo, smo tudi hitro ugotovili. Če se mora odločati med Ronaldom in Messijem, pravi, da je Messi top. Če mu bo zdravje služilo, bi tudi sam rad nekoč zaigral za Barcelono.

Obrigado, Enzo, hvala tudi Anžetu iz krškega kluba, ki nam vedno pripelje zanimive goste.