V ponedeljek, 14. 3., bomo obeležili svetovni dan števila PI, že v petek pa smo kar nekaj aktivnosti namenili temu številu.

Prvo- in drugošolci so izdelovali decimalke števila PI in pisali pesmico na PI.

Tretje- in četrtošolci so iskali besede na PI in naredili PI-ščančke.
Peto- in šestošolci so pekli PI-to in se šli PI-ku, ne HAIKU poezijo.
Sedmo- in osmošolci so pri angleščini iskali angleške besede, ki se začnejo na PI ali v izgovorjavi ali v zapisu.
Devetošolci so pripravili prostor na igrišču, kjer smo se vsi postavili v črko PI, učenec Niko pa nas je vse posnel z dronom.

Posebno medgeneracijsko sodelovanje – učenci 3., 4. in 5. razreda ter otroci iz vrtca – pa so pripravili učitelji Matjaž, Tanja C, Sanja, saj so vsi skupaj ustvarili mesto v prihodnosti, ki so ga poimenovali PIšece v PIhodnosti.

Glavni del pa nas čaka v ponedeljek, 14. 3., ko bomo dobili tudi prvega šolskega prvaka v recitiranju števila PI.

Tudi najmlajši v vrtcu so imeli danes posebno pravljico o PI-ščančku PI-ku.

PI-skrivalnice pa so se šli učenci v oddelku podaljšanega bivanja. Ko so našli vse lističe, so pa izdelali še PI-mesta.

Tudi druga skupina OPB-ja se je ukvarjala s PI-ji, in sicer so jih gradili iz Lego kock.