Petošolec Ožbej je navdušen nad geografijo. Fant obvlada glavna mesta in zastave držav, pred novim letom, ko je bil veliko bolan, pa se je lotil izdelave koledarja, v katerem je upodobil svetovne znamenitosti, nad katerimi je tudi navdušen. Koledar je izdeloval 3 dni. Mami Andreja je naredila kar nekaj kopij, ki jih je Ožbej podaril sošolcem, sorodnikom, šolski novinarski ekipi, razredu, pa tudi kirurgu in medicinskim sestram, ki so zanj skrbeli, ko je bil v bolnišnici. Ožbej, vse pohvale. Čudovito darilo, ki si zasluži objavo tudi na šolski spletni strani.

Januarja in februarja gremo na potep v glavno mesto Francije.

Marec nas popelje do zanimivega stolpa v PIsi.
V aprilu odtavamo v vročo Brazilijo.
Ogled znamenitosti v Indiji nas čaka v mesecu maju.
Mehiška znamenitost sledi meseca junija.
Brez ogleda piramid v Egiptu ne gre. Na vrsti so julija.
Avgusta gremo na obisk Velikonočnih otokov. Veste, kje so? Le hitro pogledat na zemljevid!
Big Ben nas vabi v London septembra.
Oktobra se preselimo v azijsko prestolnico Tokio.
November na vabi k sosedi Kitajski.
Zadnji mesec v letu pa gremo spet v skrivnostni kraj na britanskem otočju.
Poznate vse znamenitosti? Če ne, imate za nalogo pobrskati po spletu in ugotoviti, za katere gre. Pa srečno pri odkrivanju.