Učitelj Matjaž je sporočil, da so učenci z učiteljema srečno prispeli na cilj – na Kope. Na avtobusu je bilo živahno. Ko gredo v šolo, sigurno niso tako veseli.

Kovčke z opremo je bilo treba pripeljati do koče, nato pa si pripraviti ležišča. Verjamemo, da bodo poskrbeli za urejenost sob.

Zdaj pa je čas za kosilo.
Še navodila učiteljev – Jureta in Matjaža – potem pa hitro na sneg
Na Kopah tudi brez čisto prave šole ne gre – je treba vsaj vtise strniti na papir.
Na koncu dneva pa še večerja, nato pa počitek. Jutri je že nov dan.
Učitelja sta zapisala, da se imajo luštno … Le naj tako ostane!

TOMO je takole povzel vtise prvega dne:

Z avtobusom smo se peljali 3 ure. Zelo se je vleklo. Ko smo prišli na cilj, smo spoznali naša gostitelja – Mašo in Tomaža. Odšli smo v sobe, odložili prtljago in imeli kosilo. Popoldne smo šli smučat. Prišli smo na progo, kjer so sidra. Priznam, da sem imel veliko težav. Smučali smo na lažjih oziroma težjih progah. Enkrat sem celo padel in se s težavo pobral. Zvečer smo šli na sankanje, ki je bilo zabavno. Dobro smo se imeli in komaj čakam na naslednji dan.