Sem Hana Plevnik, učenka OŠ Maksa Pleteršnika Pišece in obiskujem 8. razred. Zanimalo me je, kako je biti profesor matematike, zato sem se odločila, da bom intervjuvala svojo učiteljico.

Kaj ste si želeli postati kot otrok?

Vedno sem si želela postati policistka oz. kriminalistka.

Ali so se vam sanje uresničile?

Ne, niso se.

Kdaj ste prvič rekli, da želite postati učiteljica? Kako to?

Učiteljica sem hotela postati šele v 4. letniku srednje šole. V srednji šoli me je navdušila moja profesorica matematike.

Ali je bil študij težak?

Težak je bil samo prvi letnik, potem pa nič več.

Imate kakšen naziv (dr., prof. …)?

Imam naziv profesorica matematike, zaenkrat.

Ali ste samo učiteljica matematike?

Profesorica sem samo matematike, ampak sem svoje znanje nadgradila, da sem zraven še učiteljica fizike.

Če ste profesorica, zakaj ste se potem odločili za osnovno šolo namesto srednje šole?

V bistvu sem se odločila za ta poklic zaradi otrok. Zaradi tega, ker so v osnovni šoli otroci res otroci. Iz njih lahko izvlečeš pravo otroškost. V srednji šoli so otroci bolj odrasli. Najlepše je poučevati otroke.

Potem vam je všeč delati z otroki?

Prečudovito. Ena od najljubših stvari.

Ali ste hoteli kdaj odnehati?

Nikoli. Niti na misel mi ni padlo.

Kaj bi predlagali najstnikom, ki se odločijo za to smer?

Najprej morajo imeti radi otroke, ni nujno, da imajo svoje, potem morajo imeti “jeklene” živce oz. vztrajnost in misliti, da je ta krivulja pot, ki vas osrečuje.

Hvala za vaš čas.