Tudi letos bomo na tretji petek v novembru, 19. 11. 2021, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ). Naša šola se bo pridružila tudi vseslovenski akciji priprave tradicionalnega slovenskega kosila, ki bo na jedilniku v torek, 16. 11. 2021, ko bomo postregli joto in carski praženec.

Slogan letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka je »Zajtrk s sadjem – super dan!«.

V petek bomo na začetku prve šolske ure najprej skupaj pozajtrkovali tradicionalni slovenski zajtrk: maslo, med, črni kruh, mleko in jabolko, nato pa bomo namenili preostanek ure pogovoru o zdravi prehrani, ki vključuje dovolj sadja in zelenjave, o pomenu zajtrka, lokalno pridelanih živil ter o pomenu čebel.