V petek, 16. 4., smo se učenci v podaljšanem bivanju z Alenko in Urško podali na zanimiv sprehod po Pišecah. Pot se je vila malo po pločniku, po travi ob cesti, kjer smo lahko opazovali tudi ljudi pri spravljanju vej …

Pristali smo pri ribniku pri Kostanjškovih, kjer so nas pričakale zanimive živali.

Malo smo sedli, dobili navodila, nato stekli mimo ribnika in se ogreli za igro nogometa, ki nas je čakala po vrnitvi domov.

Po poti nazaj nam je prijazna gospa Ane Marie povedala in pokazala, s čim se ukvarjajo v Alkobapu. Vse nam je bilo zanimivo, le degustacije ni bilo, ker nismo še dovolj stari.

A smo dobili čokoladice, katerih smo bili tudi zelo veseli. A to ni bilo vse, kar se sladkarij tiče. Po poti skozi gozd nas je pot vodila tudi mimo doma Luke Baškoviča, kjer sta nas pričakala gospa in gospod Krulc z bonboni. Ja, če to ni super izlet, ne le da hodiš in skrbiš za rekreacijo, še kakšen posladek te počaka na poti. Carsko!

Po vrnitvi v šolo smo se okrepčali s popoldansko malico, nato pa hitro stekli igrat nogomet.

In da je bil dan popoln še ena posebna pravljica o lisici, ki je bila zelo nerodna, dokler ni dobila očala.

In ker je petek, smo si zaželeli le še lep vikend in se poslovili.

Prvo- in drugošolčki pa so poskrbeli za novo dekoracijo na steni. Praskanke. Čudovito!