V torek, 30. 3., nas je obiskala nam vsem draga učiteljica Rut Zlobec in vsem učencem, ki so sodelovali v projektu o Povodnem možu v potopisnem stripu (mednarodni projekt, vodja – Novi Sad, Srbija) prinesla vrečko s priznanjem, CD-jem in čokolado.

Na fotografiji manjka le devetošolka Leja, ki jo vrečka še čaka v šoli. Bravo, vse pohvale naši ekipi, ki se je zelo izkazala z risbami o URŠKI in POVODNEM MOŽU pri Gabernici.

Učiteljica Urška in učenci OPB 1 in 2 pa so se na vrtčevskem igrišču seznanili z govorico Romov. OŠ Šmihel je razpisala natečaj, povezan z romsko problematiko. Učenci so slišali pesmico v slovenskem in romskem jeziku, nato pa ilustrirali vsako kitico posebej. Ugotovili so, da je romski jezik zelo drugačen od našega, le štetje do 10 ni tako težko.

Pa poskusite še vi JEK, DUJ, TRIN, ŠTAR, PANČ, ŠUJ, EFTA, OGDO, ENE, DES

Učenci so se zelo potrudili, zato ni čudno, da je sledila nagrada – sladoled!

Da pa se radi učimo in utrjujemo znanje tudi na prostem, pa se vidi na šolskem igrišču, ki je polno računov.

Žal se bomo za nekaj dni preselili spet na naše sobe in učenje preko računalnika, a komaj čakamo, da se po 12. 4. spet srečamo pri Maksu.