20. november je UNICEF-ov svetovni dan otrok – dan, ko po vsem svetu, tudi v Sloveniji, praznujemo rojstni dan Konvencije o otrokovih pravicah. Konvencija je najpomembnejši dokument za otroke, zaradi katerega danes milijoni otrok živijo bolje.

Otroci so v prejšnjih letih na ta dan prevzemali vloge odraslih v podjetjih, šolah, Evropskem parlamentu in še kje.

Ker pa imamo letos zaradi epidemije izredne razmere, prevzemimo vlogo odraslih na drug način. Doma bodite za nekaj ur mamice ter pospravite stanovanje, pripravite enostaven obrok. Delajte vse, kar delajo v gospodinjstvu mame. Fantje pa bodite očetje. Odnesite smeti, pripeljite drva in zakurite v peči. Bodite delavni, vestni, pazljivi in odgovorni. Vsaj za urico ali dve.

Potem pa le skočite nazaj v otroštvo, kjer imate otoške odgovornosti, otroške skrbi in predvsem otroško veselje in igro.

IN ŠE NEKAJ LEPIH PAVČKOVIH VERZOV ZA VAS, DRAGI OTROCI.

Na svetu si, da gledaš sonce,

na svetu si, da greš za soncem,

na svetu si, da sam si sonce

in da s sveta odganjaš – sence.

Vsak človek je zase svet,

čuden, svetal in lep

kot zvezda na nebu…

Sicer pa več o tem dnevu najdete učenci podaljšanega bivanja v ekipi PODALJŠANO BIVANJE, kjer učiteljica Urška Tomše pridno skrbi za zanimivosti dneva, tedna, meseca … Le kliknite kdaj tudi tja.

IMEJTE EN LEP DAN!