V ponedeljek, 20. 1. 2020, so se petošolci in učitelj David odpravili v brežiško knjižnico, kjer so se preizkusili v kvizu o poznavanju Andersenovih pravljic. Jan Pongrac je povedal, da so sodelovali v paru in da sta bila najuspešnejša Anej in Sanja. Sicer pa so tudi drugi pokazali dobro znanje in bili navdušeni nad kvizom. Pa še nekaj ur pouka je odpadlo. Gospa knjižničarka jim je na kratko predstavila tudi življenjepis avtorja. Obljubili so, da bodo še naprej pridno brali.

Ponedeljek pa so namesto v šolskih klopeh osmošolci preživeli v brežiškem zdravstvenem domu na sistematskem pregledu. Izvidov še nimajo, smo pa prepričani, da so zdravi kot dren in bodo z lahkoto zmogli vse šolske obveznosti.