V sredo, 27. 11., smo imeli na šoli zelo zanimiv tehniški dan z naslovom VEČERJA. Gre za Unesco projekt, ki se na šoli izvaja že več let. Letošnji cilj je bil povezati dve temi, in sicer kulinariko in astronomijo. Učence so čakale zanimive delavnice. V eni so izvedeli o tem, kaj jedo astronavti, sicer pa tudi sami pripravili energijske ovsene kroglice. V drugi kuharski delavnici so pekli pico, mafine in okraske na temo vesolja. Kar nekaj delavnic se je ukvarjalo z izdelavo ozvezdij, z modelom osončja, izdelavo rakete … A tudi brez literarnega vložka ni šlo. Učenci so prebirali Malega princa in pripravili dramsko uprizoritev. V likovni delavnici pa so izvedli grafično vesoljsko avanturo z vizijo, iglo in PVC-folijo, tiskali v tehniki globokega tiska in naredili plovilo iz papirja. Vmes pa so si vse skupine v šolski telovadnici ogledale še zvezde, lunino površje in filmček o živalih na Zemlji v PLANETARIJU. Res je bilo zanimivo in dan je minil z vesoljsko hitrostjo. Pa še vso hrano smo pojedli. Res popoln dan, čeprav preživet na Zemlji, ne v vesolju, kamor bi nekateri radi pokukali … Mogoče pa kdaj komu res uspe!