Praznični utrinki v našem vrtcu

Kako so žareli praznični utrinki v našem vrtcu?

December je za otroke in zaposlene v našem vrtcu vedno najbolj čaroben mesec, mesec luči,  mesec prijateljstva in pričakovanja. Tako je bilo tudi tokrat.

Praznični utrinki so zažareli že na sprehodu s kresničkami. Skupaj smo osvetlili pot do vaškega kozolca, kjer smo prisluhnili zgodbi o prijateljstvu, ki nas je popeljala  na pot odkrivanja ljubezni in svetlobe, ki jo vsak izmed nas nosi v sebi in želi deliti z drugimi…  Prijazni člani Turističnega društva so nam priskočili na pomoč in nas posladkali s toplim čajem in palačinkami.

V igralnici smo si naredili čudovito čarobno deželo. V njej smo vsak dan prepevali zimsko pesem (Tiho, čisto tiho…) in odpirali vrata hišic pričakovanja. Tako smo vsak dan nestrpno čakali in odkrivali, kaj se skriva za vrati hišice.

• Okrasili smo smrečico in igralnico.
  • Izdelovali smo voščilnice.
  • Preizkušali smo se v različnih likovnih tehnikah in tako so nastale prav posebne praznične slike, ki krasijo garderobo.
  • Igrali smo se z dišečim domačim plastelinom.
  • Skozi praznične zgodbe so nas vodile lutke in gledališče Kamišibaj.
  • Sejali smo pšenico, jo zalivali in opazovali, kako raste.
  • Ogledali smo si predstavo v Brežicah.
  • Pekli smo piškote.
  • Priredili smo čajanko in srečelov. Na čaj so prišli učenci prvega in drugega razreda ter ravnateljica in tajnica.
  • Skupaj z dvema učenkama smo se v sklopu projekta »UČENEC POUČUJE« naučili ples bosih nogic, katerega smo zaplesali na prireditvi ob prihodu Dedka Mraza.
  • Obiskal nas je Nejc in nas razveselil s svojo harmoniko – o, kako smo plesali!
  • In ne nazadnje: obiskal nas je DEDEK MRAZ. Starši naših otrok so se zelo potrudili in za otroke pripravili in izvedli predstavo MUCA COPATARICA.

December nam je prinesel zares čarobne trenutke. Tako smo se na prav poseben način poslovili od starega leta, mu pomahali in z veseljem začeli z odštevanjem dni do konca leta.

Tisoč in tisoč zvezd je nad nami,
tisoč in tisoč zvezd je med nami,
naj gre po svetu – rama ob rami –
svetloba z nami.